Inspekce nemovitostí a asistence při koupi nemovitosti

Virtuální prohlídky – budoucnost inzerce nemovitostí

Virtuální prohlídky – budoucnost inzerce nemovitostí

in Nemosféra

Virtuální prohlídky umožní zájemcům procházet nemovitostmi bez toho, aniž by vstali od počítače.

Ještě poměrně nedávno si mohli zájemci o koupi prohlížet nemovitosti jen v inzertních časopisech a novinách, případně na výlohách realitních kanceláří. Opravdový průlom přišel s rozšířením internetu a dnes je tak online inzerce nemovitostí hlavním kanálem pro prodej domů a bytů. Existuje nepřeberné množství realitních serverů a webových stránek realitních kanceláří. Podoba inzerce nemovitostí však zůstala téměř stejná, jako byla v tištěných médiích – fotografie a krátký text. Snad jediným bonusem navíc, který usnadňuje kupujícím orientaci, je přidání polohy nemovitosti do online mapy.

Proč jsou virtuální prohlídky tak skvělé?

Inzerce nemovitostí by se měla konečně vydat do 21. století. Interaktivní a vizuálně zajímavé prvky dnes na internetu vedou. Nikoho dnes nebaví číst dlouhé texty a procházet nekvalitní fotografie. Doba je rychlá a úspora času se vždy počítá. Virtuální prohlídky umožní zájemcům procházet nemovitostmi bez toho, aniž by vstali od počítače. Inzerát s virtuální prohlídkou si snadno zapamatují, rádi ho ukáží i rodině a přátelům.

U správné virtuální prohlídky je schématický půdorys dané nemovitosti, případně celý pozemek, ve kterém je graficky znázorněno, kde se právě v rámci prohlídky nacházíte. Pomocí takového jednoduchého navigátoru se pak můžete stejně snadno přesouvat. Stačí kliknout například na obývací pokoj a rázem se tam ocitnete. Můžete si celou místnost prohlížet kolem dokola, zastavit se u míst, která Vás zaujmou, můžete se podívat na strop i na podlahu. Žádný detail Vám neunikne. U fotografií je většinou výběr těch nejlíbivějších míst dané nemovitosti – u virtuální prohlídky máte šanci vidět doslova každý kout. Žádná informace Vám tak neuteče a na prohlídce Vás nic vizuálního nemile nepřekvapí.

Pokud jste někdy vybírali nebo právě vybíráte nemovitost ke koupi, jistě víte kolik času lze ztratit na zbytečných prohlídkách (nemluvě o výdajích za cesty). Na většině prohlídek jako zájemci zjistíte téměř okamžitě nějaký zjevný fakt, který Vás od koupě odradí. Může to být nevhodná velikost nebo návaznost místností, špatný výhled z oken, a podobně. Představte si, kolik času byste ušetřili, pokud by ke každé inzerované nemovitosti byla k dispozici i virtuální prohlídka. 95% z nich byste prošli v pohodlí a teple domova a až 1-3 nemovitosti, které se Vám zdají být ideální, byste teprve navštívili osobně. Jedna z nich by pak pravděpodobně byla tou, kterou skutečně koupíte.

Virtuální prohlídky se za čas zcela jistě stanou standardem inzerce nemovitostí. Inzerát bez virtuální prohlídky bude jednou stejně méněcenný jako dnes inzerát bez fotografií. Vyžadujte je tedy u inzerce nemovitostí již dnes, zajímejte se o inzerenty, kteří je nabízejí. Znamená to, že prezentaci nemovitostí berou vážně a nemají před Vámi co skrývat.

 

Nemovitalita nvi © 2012 - 2013
Bez písemného souhlasu je další publikace obsahu webu zakázána.