Inspekce nemovitostí a asistence při koupi nemovitosti

Staré Město

Staré Město

in Lokavitalita

Staré Město (dříve Pražské Město nebo Staré Město pražské) je historickou čtvrtí v srdci Prahy a její nejobdivovanější částí.

predstaveni

PŘEDSTAVENÍ ČTVRTI

Kdo hledá pronájem nebo prodej bytu ve čtvrti Staré Město, měl by se dozvědět něco málo jeho historii. Území Starého Města bylo osídleno už od pravěku a první doklady o křesťanské architektuře pocházejí z 9. století. Městskou obcí se Staré Město pražské stalo ve 13. století. V této době také došlo ke zvýšení úrovně ulic o minimálně 3m, což byla součást protipovodňových opatření. V důsledku toho najdeme pod celým povrchem Starého Města město ještě starší, navždy ukryté v podzemí. Ve 14. století byla v centru města vybudována  Staroměstská radnice, kaple a staroměstský orloj a později se stalo centrem husitského hnutí. Opevnění Starého města bylo zrušeno po dostavbě hradeb Nového města ve stejné době.

Nejvýznamější památky se soustředí kolem Královské cesty, která vede od Prašné brány Celetnou ulicí přes Staroměstské náměstí, Karlovou ulicí na Karlův most (a dále přes Malou stranu na Pražský hrad).

naklady

EKONOMICKÉ ÚDAJE

prodej bytu – Staré Město (průměrná cena):   96.391,- Kč/m2
pronájem bytu – Staré Město (průměrná cena):   235,- Kč/m2

vyhody

VÝHODY A NEVÝHODY PRO BYDLENÍ

Pokud si pořídíte byt na Starém Městě, budete se denodenně setkávat s historií a vnímat kouzlo starobylého města. Běžně budete vídat scény, kvůli kterým se přijíždí statisíce turistů ročně z celého světa. Stále budete objevovat nová a nová tajemná zákoutí a jen tak Vás to neomrzí. Najdete tu největší koncentraci kvalitních restaurací, klubů a barů a v nich poznáte mnoho zajímavých lidí, z nichž většina budou zřejmě cizinci. Nikde nežije noční život jako tady. Užijete si i nákupy na trzích a vánoční atmosféra bude tady určitě nejkrásnější z celého města. Zřejmě si nebudete ani pořizovat jízdenku na mhd, protože všude, kam budete potřebovat, dojdete pěšky – za nákupy i za kulturními akcemi.

Někdo se s cizinci seznamuje rád a někdo už méně – nervózním jedincům mohou neustálé davy turistů začít pěkně vadit, stejně jako kapsáři, kteří je následují. Také hlučné skupinky opilých partiček cizinců, kteří zde slaví loučení se svobodou nebo směšně nízkou cenu piva, atmosféře Starého města na kráse nepřidávají. O čistém vzduchu se tu také nedá moc mluvit, ale v porovnání s jinými evropskými městy je to ještě stále horský vánek. Zeleně tu moc nenajdete, ale proto tu asi nebydlíte. Do supermarketu, kde uděláte levnější větší nákup, budete muset asi trochu cestovat. Pokud ne, jídlo Vás tu vyjde trochu dráž, než kdybyste bydleli v částech dále od centra. Na Starém městě je tradičně problém s parkováním, ale pokud tu bydlíte, potřebujete ho vůbec?

zastavba

TYP ZÁSTAVBY A MOŽNOSTI BYDLENÍ

Kdo hledá byt k prodeji nebo k pronájmu na Starém Městě, najde byty rozdílných velikostí, před i po rekonstrukci, některé z nich skutečně luxusní, mnohé v domech starých několik staletí. Vzácně se tu najde i dům ze století 20., který vyplnil mezeru v uliční zástavbě. Prodej a pronájem bytů na Starém Městě se samozřejmě pohybuje ve vyšších částkách než v dalších částech Prahy.

obyvatele

KOMU SE TADY BUDE DOBŘE ŽÍT

Dobře se tu bude žít každému, kdo obdivuje krásu staré Prahy a kdo je ochoten proto třeba i obětovat trochu klidu a soukromí. Díky blízkosti a dostupnosti veškerých možných potěšení, které centrum velkoměsta nabízí, jako jsou restaurace, kavárny a bary, se tu bude dobře žít lidem, kteří milují zábavu a noční život. Pokud nejste z Prahy a přijeli jste do města za prací nebo studiem, bydlení na Starém Městě Vám určitě bude skvělým výchozím bodem pro jeho objevování a seznamování se s dalšími lidmi jako jste Vy. Jestli máte peníze a chcete je investovat s jistotou, nemovitost na Starém Městě je určitě ta správná volba.

statistika

TROCHA STATISTIKY

Katastrální území:   727024
Správní obvody:    Praha 1
Rozloha:   1,29 km2
Počet obyvatel:   10.256
(v roce 2006)
Hustota zalidnění:   7.950 obyvatel/km2

postrehy

POSTŘEHY OBYVATEL

“Miluju okolí Anežského kláštera a Haštalu, které má úžasně tajemnou, ale přesto přívětivou atmosféru a milé starousedlíky.”

Jana, 27 let, žije na Starém Městě 1,5 roku

stare mesto mapka

orloj

Nemovitalita nvi © 2012 - 2013
Bez písemného souhlasu je další publikace obsahu webu zakázána.