Inspekce nemovitostí a asistence při koupi nemovitosti

Proměny nemovitostí od architekta

Proměny nemovitostí od architekta

in Nemosféra

Na realitním trhu se objevila novinka – proměna nemovitosti přímo v její inzerci. K čemu je to dobré?

Jen málokterá nemovitost vyhovuje zájemcům tak, jak je, bez nutnosti dalších úprav. Každá nemovitost má potenciál, který může na první pohled zůstat zájemcům skrytý. Proto je skvělý nápad prezentovat v inzerci nemovitosti nejen její současný stav, ale také možný návrh úprav, takzvanou proměnu.

Zajímavé je to především u nemovitostí, které jsou v nedokončeném stavu nebo ve stavu před rekonstrukcí. Vizuální stránka takových nemovitostí dokáže kupující snadno odradit, a tak je zajímavé, pokud mají představu, jak by takový dům nebo byt mohl vypadat po realizaci proměny. Samozřejmě musí být takový návrh reálný a založený na zkušenostech odborníka s rekonstrukcemi.

Proměny interiérů se pak významně uplatňují u následujících nemovitostí:

  • Nemovitosti zcela prázdné, tzv. “vybydlené” – proměna může pomocí vizualizací nebo skic ukázat prostory, jak budou vypadat po vkusné realizaci interiéru, s nábytkem, vybavením a dekoracemi
  • Nemovitosti přeplněné nábytkem a věcmi původních obyvatel, sloužící víceméně jako skladiště – proměna představí nemovitost ve zcela novém světle, tak jak bude vypadat po kompletním vyklizení a vkusném zařízení interiéru
  • Nemovitosti velmi nevkusně zařízené – proměna ukáže zájemcům, že stejný byt lze zařídit i s lehkostí, vkusem, podle posledních trendů, ale co nejvíce neutrálně, aby si zájemci dokázali do vizualizací promítnout vlastní představy o bydlení

Uvítali byste jako kupující, aby prezentace nemovitostí obsahovala takovou studii možných úprav nemovitosti? Už jste se s touto novinkou u inzerce setkali?

Pro zajímavost se podívejte na několik ukázek toho, jak takové “proměny” mohou vypadat:

Chalupa v Levíně

K této chalupě jsou přidány vizualizace stavu po rekonstrukci. Ne každý si totiž uměl představit, že by se z ní mohl stát moderní a útulný rodinný domek. S proměnou už to jde snadno.

Vícegenerační vila v Záběhlicích

Tato vila je sama o sobě skvělá, ale po rekonstrukci může nabídnout ještě mnohem víc. Co takhle propojit ji více se zahradou a využít podkroví?

Rodinný dům v Malých Svatoňovicích

Domek prošel zdařilou rekonstrukcí, která ovšem nebyla zcela dokončena. Skica ukazuje stav, kdy se dokončí zadní část domu s terasou.

Byt v Tanvaldu

Tento byt je úžasně prosluněný a má skvělý výhled, ale prodával se před rekonstrukcí a nezařízený. Fotografie působily nezajímavě a nudně, o byt nebyl zájem. Přidány tedy byly vizualizace s návrhem interiéru a proměnu dispozice.

Garsonka v Tanvaldu

Garsonka není zařízena příliš podle moderních trendů a na první pohled nemusí padnout do oka všem zájemcům. Byly tedy vytvořeny vizualizace toho, jak by mohl vypadat interiér po rekonstrukci. Garsonka by mohla sloužit jako rekreační byt pro vášnivé lyžaře.

Byt na Hájích v Praze

Byt má stávající dispozici 3+1, ale s naším návrhem proměny od architekta může zaujmout i někoho, kdo hledá spíše byt s dispozicí 4+kk. Není žádný velký problém ho do této podoby upravit.

Nemovitalita nvi © 2012 - 2013
Bez písemného souhlasu je další publikace obsahu webu zakázána.