Inspekce nemovitostí a asistence při koupi nemovitosti

Malá Strana

Malá Strana

in Lokavitalita

Historická čtvrť na levém břehu Vltavy s neopakovatelným geniem loci.

predstaveni

PŘEDSTAVENÍ ČTVRTI

Původní název Malé Strany byl Nové Město, až do založení dnešního Nového Města, kdy byla přejmenována na Menší Město pražské.

Nejstarší osídlení bychom vystopovali až do pravěku a první sídla českých knížat zde datujeme do 10. století. V roce 1257 povýšil Přemysl Otakar II. osadu na město a pozval sem německé osadníky. V této době byla vytvořena základní síť dnešních ulic a náměstí. V roce 1541 zničil město (stejně jako Pražský hrad) rozsáhlý požár. Za renesance a baroka zde proběhla významná výstavba šlechtických paláců, která zcela změnila tvář Malé Strany.

Najdeme tu velké množství významných míst a turisticky atraktivních lokalit, například Malostranské náměstí s kostelem Sv. Mikuláše, Maltézské náměstí, ostrov Kampa, Újezd s lanovkou na Petřín, rozsáhlý komplex zahrad, Štefánika hvězdárna a Petřínská rozhledna.

Zároveň je Malá Strana významným sídlem vlády a parlamentu České republiky (najdeme tu Strakovu akademii, ministerstva, velvyslanectví,…)

Čtvrť byla vždy velice oblíbená mezi umělci, vědci a politiky. Žil tu například Jan Neruda, Karel Čapek nebo Jan Werich.

Dopravní spojení je dobře zajištěno tramvajovými linkami a najdeme tu i stanici metra A – Malostranská.

naklady

EKONOMICKÉ ÚDAJE

prodej bytu – Malá Strana (průměrná cena):   92.505,- Kč/m2
pronájem bytu – Malá Strana (průměrná cena):   254,- Kč/m2

vyhody

VÝHODY A NEVÝHODY PRO BYDLENÍ

Pokud si zvolíte koupi nemovitosti na Malé Straně, budete bydlet v jedné z nejkrásnějších částí v Praze a možná i na celém světě. Denně budete procházet kouzelným prostředím starých křivolakých uliček plných kaváren a obchůdku, ze kterých dýchá historie, a přesto tu budete mít vždy dostatek zeleně. Malá Strana je plná krásných parků a zahrad. S dostupností do ostatních částí Prahy také nebudete mít problém. Najdete tu kvalitní školy pro své děti i skvělé možnosti jak na úrovni trávit volný čas.

Malá Strana je neustále plná turistů, což nemusí každému vyhovovat. Život zde Vás tak i proto vyjde o dost dráž, než v ostatních částech Prahy.

zastavba

TYP ZÁSTAVBY A MOŽNOSTI BYDLENÍ

Kdo hledá byty k pronájmu nebo k prodeji na Malé Straně, najde především byty před i po rekonstrukci v historických domech, některé až z 15. století. Nabídka je velmi různorodá – od malých bytů pro jednoho až po mnohametrážní reprezentativní byty a loftové vestavby.

obyvatele

KOMU SE TADY BUDE DOBŘE ŽÍT

Dobře se tu bude žít každému, kdo miluje kouzlo staré Prahy a chce ho zažívat denně znovu a znovu. Je to skvělé a inspirativní místo pro citlivé lidi s uměleckou duší. Spokojeni tu budou také ti, kteří hledají reprezentativní byt v centru města pro svou rodinu nebo pro návštěvy Prahy a obchodní schůzky. Bydlení na Malé Straně Vám bude hodně lidí závidět, stejně jako fakt, že máte na dosah hned několik parků určených k relaxaci i sportu. Šťastní tu budou lidé, kteří se rádi baví, setkávají se u dobrého jídla a pití. Nejvíce je tedy tato čtvrť vhodná pro finančně dobře zajištěné rodiny s odrostlejšími dětmi, páry jakéhokoli věku, podnikatele nebo zahraniční obchodníky. Pro ty bude byt na Malé Straně každopádně skvělou investicí.

statistika

TROCHA STATISTIKY

Katastrální území:   727091
Správní obvody:    Praha 1, Praha 5
Rozloha:   1,37 km2
Počet obyvatel:   6.445
(v roce 2006)
Hustota zalidnění:   4.704 obyvatel/km2

mala strana mapa

Nemovitalita nvi © 2012 - 2013
Bez písemného souhlasu je další publikace obsahu webu zakázána.