Inspekce nemovitostí a asistence při koupi nemovitosti

Lokavitalita představení

Lokavitalita představení

Lokavitalita – informační server pro ty, co hledají nové bydlení

 

Dámy a pánové, naším dalším hostem je – Lokavitalita! Hudba / potlesk. Lokavitalita – nový informační server, který vznikl jako součást velkého projektu Nemovitalita – tedy souboru služeb, jejichž smyslem je zlepšit kvalitu a úroveň realitních služeb pro kupující. Řekl jsem to správně?

Zcela správně.

Lokavitalita – to je poněkud neobvyklé jméno. Mohla byste vysvětlit, jak jste k němu přišla?

To jméno vzniklo ze spojení slov lokalita a vitalita a už v rámci téhle slovní hry je poukázáno na to, v čem tkví podstata této nové služby.

Myslíte to, jak je která lokalita vitální?

Dalo by se to tak říct. Jde o to ukázat širší veřejnosti, jak je které území kvalitní a příhodné pro život a pro jakou skupinu obyvatel by mohlo být vhodné.

A jak to s takovou určitostí umíte říct?

Naše poznatky nepřekládáme jako nějaké dogma, nýbrž na základě určitých ukazatelů obecně vyhodnocujeme, jestli se na daném místě bude lépe žít například starším lidem nebo třeba rodinám s dětmi.

Jaké ukazatele to jsou?

Jelikož se zatím jedná o ryze městská prostředí, zohledňujeme například množství zeleně a počet míst, kde je možné provozovat sport…

No, tak tohle mě třeba vůbec nebere…

…hodnotíme ale i dostupnost služeb i počet restauračních zařízení, kaváren a barů…

To už je lepší!

…zajímá nás architektonická kvalita prostředí, množství historických památek v okolí, možnosti kulturního vyžití, dostupnost a množství škol i úroveň dopravní obslužnosti.

Jak takové vyhodnocení vypadá?

Je to v podstatě textová zpráva, článek chcete-li, který v úvodu danou lokalitu představí v historických a urbanistických souvislostech. Najdete tu také nejdůležitější demografické údaje a samozřejmě nesmí chybět ani mapa celé oblasti. Největší prostor je pak věnován popisu právě zmíněných ukazatelů, které jsou interpretovány i vizuálně pomocí jednoduchých sloupcových grafů.

Tím vaše práce v dané lokalitě končí?

Kdepak. K již vyhodnocenému území chceme v budoucnu doplňovat i další informace, které by mohly uživatele zajímat. Nepůjde však jen o údaje týkající se realitního trhu. Význam pro nás mají i události, které se v místě odehrávají, kvalita veřejného prostoru, historie území a její porovnání se současnou situací.

Mohl bych tuto službu využít i já?

Nikdo vám v tom nebrání. Pokud máte internet a hledáte nové místo, kde byste se chtěl usadit, představuje ideálního uživatele naší služby, ať už jste důchodce nebo člen mladé rodiny.

Na koho byste mě tak tipla?

Na důchodce, který by neměl problém si případně založit novou rodinu.

No, děkuju pěkně! A máte v seznamu i takovou lokalitu, která by vyhovovala tak specifickému zájemci o nové bydlení jako jsem já?

Zatím se náš projekt teprve rozjíždí a my postupně mapujeme lokality centra Prahy, ale myslím, že dřív nebo později se objeví ideální místo i pro Vás.

Už aby to bylo, budu se těšit! Dámy a pánové – lokavitalita!

Nemovitalita nvi © 2012 - 2013
Bez písemného souhlasu je další publikace obsahu webu zakázána.