Inspekce nemovitostí a asistence při koupi nemovitosti

Cube on Cube- příběh kostiček a puntíků

Cube on Cube- příběh kostiček a puntíků

in Nemosféra

Koncept Cube on Cube vzešel z jednoduché potřeby. Jaký druh nábytku ocení lidé, kteří se neustále stěhují? Co ti s neutuchající potřebou změny? A co teprve kreativní jedinci? Je možné najít odpověď, která by uspokojila každého z nich?

Tým Cube on Cube přišel s myšlenkou navrhnout vlastní řadu nábytku založenou na systému bloků rozličných velikostí a jejich jednoduchém – bodovém – spoji. Vznikla tak jedinečná stavebnice umožňující vytvořit nábytek nebo dekorativní předmět bez nutnosti užití lepidla a jakéhokoli nářadí.

Byla to konkrétně stará čínská civilizace, abstraktní architektura a elementární způsob uvažování založený na kruzích a čtvercích, kterými se Sandra Rijke a Désirée Engelen při hledání inspirovaly. Švýcarské designérky tak objevily hru, která vybízí ke svobodné tvorbě, jejíž proces nemusí nikdy skončit – záleží jen na uživateli / hráči, jak daleko ve svém uvažováním a imaginaci dojde. Věkové rozdíly mizí – jediné, co nesmí chybět, je dávka představivosti a chuť po seberealizaci.

Na letošním Bienále Interiéru v belgickém Kortrijku pak byla představena nová – odlehčená – řada nábytku Cube on Cube. Stavební systém zůstal stejný – bloky kostek jsou však nyní nabízeny v elegantnějších rozměrech a rozličných barevných odstínech.

Hravé prostorové kompozice nepřeberné škály barev by měly – podle obou designérek – najít uplatnění u mladých tvůrců, kteří si přejí, aby jejich interiéry dokázaly rychle reagovat na aktuální požadavky.

Je třeba postel? Postavme si postel! Má být zelená? Nechť je zelená! Zítra ale bude možná nutné vystavět růžový stůl a pozítří by se nám pro změnu hodil červenomodrý robot…

Text: Veronika Veselá

Více info na: http://cubeoncube.com/

CUBE-01-920x420 CUBE-02-920x420 CUBE-03-920x420

Nemovitalita nvi © 2012 - 2013
Bez písemného souhlasu je další publikace obsahu webu zakázána.