Inspekce nemovitostí a asistence při koupi nemovitosti

2D a 3D půdorys domu nebo bytu v inzerci nemovitosti

2D a 3D půdorys domu nebo bytu v inzerci nemovitosti

in Nemosféra

Každý inzerát by měl obsahovat půdorys dané nemovitosti. Bez něj se zájemce jen těžko může orientovat a poznat, zda je pro něj byt nebo dům vhodný. Počet místností, jejich plocha a několik fotografií určitě nestačí.V tomto případě se uplatňuje tvrzení, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Jen na půdorysu je zřejmá návaznost a velikost jednotlivých místností. Důležitá je také orientace ke světovým stranám.

Půdorys může kromě ploch jednotlivých místností obsahovat také jejich rozměry. Ty by ale v malé velikosti u inzerátu mohly být špatně čitelné. Proto je lepší ukázat půdorys vybavený nábytkem. Ten dodá půdorysu měřítko a zájemci si lépe představí, jak jsou místnosti velké. Pokud si inzerující dají záležet, vizuálně rozlišují také povrchy podlahových materiálů.

Pokud  dispozice domu nebo bytu není ideální, je vhodné představit i takzvanou proměnu nemovitosti. V té je možné navrhnout nové dispoziční řešení, které by mohlo zaujmout více zájemců než stávající stav. Řešení musí být vždy realizovatelné, vycházející ze zkušeností práce architekta nebo projektanta na skutečných rekonstrukcích. Ideální je zájemcům poskytnout informace o tom, kolik by je taková přestavba stála a které kroky by je čekaly.

3D půdorys je zajímavým bonusem ke každému inzerátu. Je přehlednější než 2D půdorys a zájemci si díky němu lépe představí vnitřní uspořádání.

Jak často se u inzerovaných nemovitostí setkáváte s 2D a 3D půdorys nemovitosti?

 

Nemovitalita nvi © 2012 - 2013
Bez písemného souhlasu je další publikace obsahu webu zakázána.